BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az EBRD tulajdonrészt szerzett a Kamazban

2001. május 17. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Kamaz orosz teherautógyár bejelentette: megállapodott az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bankkal (EBRD) arról, hogy az adósságának egy részét részvényre cseréli. Az EBRD 1995-ben 100 millió dollár hitelt nyújtott a gyár műszaki rekonstrukciójához, ami a kamatokkal 162 millióra nőtt. A bank a megállapodás értelmében 50 millió, egyenként 50 rubel névértékű kötvényt kap, ami 6,5 százalékos részvénycsomagra cserélhető. A 2,5 milliárd rubel a csere lezárásakor, októberben mintegy 92 millió dollárral lesz egyenértékű. A fennmaradó részt később hasonló formában törleszti a gyár.
(Reuters)

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet