BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A DT megveheti a VoiceStreamet

2001. május 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Egyesült Államok külföldi befektetéseket ellenőrző bizottsága (CFIUS) jóváhagyta, hogy a Deutsche Telekom AG (DT) megvásárolja a hatodik legnagyobb amerikai mobilcéget, a VoiceStream Wireless Corp.-t. A fő piacfelügyeleti szerv, az FCC már április 25-én jóváhagyta a részvényesek által márciusban megszavazott 26 milliárd dollár összegű akvizíciót. A bizottság emellett nemzetbiztonsági szempontból megvizsgálta és nem emelt kifogást az ellen, hogy a két cég mintegy 7 milliárd dollár értékű részvénycserés ügylet keretében közösen megvegye a Powertel Inc.-t.
A bizottság a hozzájárulással voltaképpen mentesítést adott az amerikai távközlési törvény rendelkezése alól, amely szerint amerikai távközlési vállalat nem kerülhet olyan külföldi cég tulajdonába, amelyben az államnak több mint 25 százalékos részesedése van. A DT-ben, mint a Reuters emlékeztet, a német állam 44 százalékos tulajdonrésszel rendelkezik. A német távközlési vállalatóriásnak a hozzájárulás fejében ígéretet kellett tennie, hogy lehetővé teszi a washingtoni igazságügy-minisztériumnak és az FBI-nak a belföldi, az Egyesült Államokból kezdeményezett vagy oda érkező hívások törvényes engedéllyel történő lehallgatását, s nem hagyja, hogy a német kormány befolyásolja szerződéses kötelezettségei teljesítésében. A berlini kormány egyébként megerősítette, hogy szándékában áll felszámolni többségi részesedését a Deutsche Telekomban.
(NAPI)

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet