BUX 138451.84 0,6 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséges negyedévet zárt a Commerzbank

A Commerzbank AG a negyedik negyedévben nagy meglepetésre 98 millió euró nettó veszteséget volt kénytelen elkönyvelni, amit egyebek között az üzemi költségek növekedésével magyaráz.

2001. február 6. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Commerzbank a tavalyi negyedik negyedévben 98 millió euró nettó veszteséget szenvedett el, szemben a harmadik negyedévben elért 361 millió eurós nettó nyereséggel. A Dow Jones által megkérdezett elemzők 200-260 millió euró nyereségre számítottak. A mérlegfőösszeg alapján negyedik legnagyobb német bank azzal magyarázza a meglepően gyenge produkciót, hogy az adminisztratív kiadások a munkaerő megtartása érdekében tett intézkedések miatt tavaly éves összevetésben 20 százalékkal emelkedtek, emellett a megelőző negyedévhez képest 79 százalékkal többet, 252 millió eurót kellett elkülöníteni kockázati tartalékokra a bank 30 százalékos tulajdonában lévő Korean Exchange Bank veszteségei miatt és a kedvezőtlen piaci helyzetben balul sikerült saját számlás ügyletek fedezeteként - írja a Reuters.
A teljes évben a bank az 1,69 milliárdos elemzői konszenzust jócskán alulmúlva, 1,34 milliárd euró nettó nyereséget mutatott ki az egy évvel korábbi 911 millió euró után. A Commerzbank, amely még tavaly bejelentette, hogy európai pozíciójának erősítése érdekében átszervezi tevékenységét, közölte, hogy feladja Európán kívüli, a stratégiába nem illeszkedő részesedéseit, emellett bezár több fiókot, köztük a torontóit, a szentpétervárit és a sidneyit.
B. P. A.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet