BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több távközlési cég is érdeklődik az OTE iránt

2000. december 14. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Hellenic Telecommunications Organisation (OTE) görög távközlési monopólium részleges privatizációja iránt eddig az olasz Telecom Italia S.p.A., a spanyol Telefónica SA és a francia Vivendi SA mutatott érdeklődést. Az athéni kormány 20 százalékos részesedést kíván eladni egy stratégiai befektetőnek.
A cég vezérigazgatója óvatosan nyilatkozott az ügyletről, mondván, hogy a jelenlegi körülmények között korai a tárgyalások menetrendjét meghatározni. A Dow Jones szerint a lehetséges partnerekkel való egyezkedés kényes pontjai elsősorban a vállalat menedzsmentjét és a tulajdonrész mértékét illető kérdések lehetnek, ugyanis a görög kormány többször is kinyilvánította, hogy ragaszkodik a vállalat irányításának hazai kézben maradásához. Az OTE részvényeinek árfolyama a bejelentést követően több mint 4 százalékot erősödött tegnap az athéni tőzsdén.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet