A Portugal Telecom és a portugál kormány együttesen több mint 2,2 milliárd euró bevételhez jutott a legnagyobb portugál távközlési vállalat részvényeinek értékesítése révén; maga a vállalat 1,5 milliárd euróra tett szert a meglévő tőkéje 15 százalékának megfelelő mennyiségű új részvény kibocsátásával, míg a mind ez ideig még állami kézben maradt 8 százaléknyi pakettre 750 millió euró jutott. A papírokért 9,4 eurót kértek, a könyvépítéses módszerrel kialakított ár megegyezett a csütörtöki záró árfolyammal (pénteken nemzeti ünnep miatt zárva volt a lisszaboni tőzsde). Az intézményi befektetők négyszeresen túljegyezték a kormány által eladott csomagból nekik félretett mennyiséget.
A Portugal Telecom a Reuters értesülése szerint részben a négy portugáliai UMTS-koncesszió egyikének megszerzésére használja fel a tőkeemelésből befolyó összeget, részben nagy sebességű hálózata fejlesztésére, részben pedig a fő külpiacának számító Brazíliában történő terjeszkedésre. A portugál kormány - amely az ügylet lezárultával csak egy aranyrészvény jogokkal bíró 500 papírnyi pakettet tart meg a Portugal Telecomban - az üzemanyagadó csökkentése miatt kieső bevételek pótlására fordítja a ráeső pénzt - írta a Bloomberg.
(NAPI)
