BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Friss tőkéhez jutott a Portugal Telecom

A távközlési vállalatok általános tőzsdei gyengélkedése közepette sikeresen ment végbe a legnagyobb portugál távközlési vállalat, a Portugal Telecom SA maradék állami pakettjének értékesítése és a tőkeemelés.

2000. december 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Portugal Telecom és a portugál kormány együttesen több mint 2,2 milliárd euró bevételhez jutott a legnagyobb portugál távközlési vállalat részvényeinek értékesítése révén; maga a vállalat 1,5 milliárd euróra tett szert a meglévő tőkéje 15 százalékának megfelelő mennyiségű új részvény kibocsátásával, míg a mind ez ideig még állami kézben maradt 8 százaléknyi pakettre 750 millió euró jutott. A papírokért 9,4 eurót kértek, a könyvépítéses módszerrel kialakított ár megegyezett a csütörtöki záró árfolyammal (pénteken nemzeti ünnep miatt zárva volt a lisszaboni tőzsde). Az intézményi befektetők négyszeresen túljegyezték a kormány által eladott csomagból nekik félretett mennyiséget.
A Portugal Telecom a Reuters értesülése szerint részben a négy portugáliai UMTS-koncesszió egyikének megszerzésére használja fel a tőkeemelésből befolyó összeget, részben nagy sebességű hálózata fejlesztésére, részben pedig a fő külpiacának számító Brazíliában történő terjeszkedésre. A portugál kormány - amely az ügylet lezárultával csak egy aranyrészvény jogokkal bíró 500 papírnyi pakettet tart meg a Portugal Telecomban - az üzemanyagadó csökkentése miatt kieső bevételek pótlására fordítja a ráeső pénzt - írta a Bloomberg.
(NAPI)

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet