A Reemtsma német dohányipari csoport 1,35 milliárd márkát ajánl az osztrák kormánynak az Austria Tabakban meglevő 41,1 százalékos részesedéséért - adta hírül a német Focus Money az osztrák ÖIAG állami vagyonkezelőtől szerzett értesülésre hivatkozva. Az MTI szerint a Reemtsma nem kommentálta a hírt.
Korábban hat cég jelezte, hogy érdeklődik az Austria Tabak iránt, a Reemtsmán kívül a British American Tobacco Plc, a Gallaher, az Imperial Tobacco, a spanyol Altadis és az R. J. Reynolds Tobacco Holdings Inc. került szóba. Az Austria Tabak szóvivője az APA hírügynökséggel közölte, hogy a Reemtsma jelenleg nem kiemelt tárgyalópartner, és egyelőre egyformán kezelnek minden érdeklődőt.
A Focus Money hírének hatására tegnap délelőtt 3,25 euróval, azaz 5,9 százalékkal 57,80 euróra emelkedett az Austria Tabak árfolyama a bécsi tőzsdén. A cég piaci értéke jelenleg 486 millió euró körül van, a Reemtsma állítólagos ajánlata viszont 690 millió euróra értékeli.
Az ÖIAG eredetileg erre az évre tervezte az Austria Tabakban meglevő részesedésének eladását, mégpedig nyilvános kibocsátás formájában, de az értékpiaci körülmények és különösen az Austria Tabak-részvény gyenge teljesítménye miatt most inkább közvetlenül akarják eladni egy nagyobb pénzügyi vagy szakmai befektetőnek. Az értékesítés módjáról várhatóan a jövő év első negyedében döntenek.
(NAPI)
