Az MSZP és a Fidesz egymást hibáztatja, amiért nem sikerül megállapodni a képviselők számának csökkentéséről. Göndör István, az MSZP frakcióvezető-helyettese elmondta: az MSZP és a kormány továbbra is ragaszkodik ahhoz, hogy a kisebb Országgyűlésről szóló alkotmánymódosítással együtt fogadják el az új választójogi törvényt is, ám utóbbiban nincs ötpárti egyetértés.
Göndör szerint ha csak az alkotmányt módosítják, az azt eredményezné, hogy 2010-ben nem lehetne alkotmányos körülmények között választást tartani Magyarországon.
Répássy Róbert, a Fidesz frakcióvezető-helyettese az MTI-nek ugyanakkor azt mondta: továbbra is azt tartja az egyedüli járható útnak, hogy először rögzítsék az alkotmányban a 200 fős létszámot, a pártoknak pedig adjanak egy határidőt, ameddig meg kell állapodniuk a szükséges választójogi reformról.
