Az egyesület megfigyelői szerint riasztóan magas a pótlistán szereplő szavazók száma. Elsősorban a vidéki szavazókörzetből érkeztek olyan jelentések, melyek szerint szervezetten, buszokkal szállítanak különböző településekre olyan embereket szavazni akik korábban egyszer már leadták voksukat.
Egyik Dambovita megyei szavazóhelyiségben már 14 órakor több mint 200 polgár neve szerepelt a pótlistán, de számuk hasonlóan magas a megye 288-as, 289-es és a 290-es szavazóirodáiban is - jelentették a megfigyelők.
A legfrissebb 19 órai adatok szerint a szavazásra jogosultak alig 21 százaléka jelent meg az urnánknál. A magyarok körében továbbra is magas a részvételi arány, a székelyföldi Hargita megye 33,46 százalékkal jelenleg is az élen jár.
Továbbra is Teleorman megyében a legnagyobb a szavazókedv, itt a választók 37,66 százaléka voksolt. Harmadik helyen szerepel Szilágy megye 32.93 százalékkal, míg Kovászna az országos átlagot felülmúlva 30,77 százalékon állt.
A főváros a lista végén kullog, 19 óráig a Bukaresti polgárok mindössze 12,83 százaléka szavazott.
A romániai Realitatea televízió megrendelésére készült Insomar exit poll adatai szerint az RMDSZ a szavazatok 9,1 százalékára számíthat (korábban 8 százalékot jósoltak). A prognózisok szerint az élen a PSD áll 31 százalékkal, őt követi a PD-L 30,4, míg a harmadik befutó a PNL 16,6 százalékkal. Az Insomar szerint a szélsőségesen nacionalista PRM párt 7,2 százalékkal bőven átlépi a küszöböt.
