BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Működésbe lépett a jobboldal tudatalattija?

Orbán Viktor, a Fidesz elnöke félrenyomta a gombot a miniszteri fizetések csökkentéséről szóló szavazáson.

2009. május 18. hétfő, 19:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tévedésből nyomta meg az "igen" gombot Orbán Viktor hétfőn az Országgyűlésben, amikor a Ház a miniszteri fizetések csökkentéséről szavazott - közölte a párt sajtófőnöke az MTI érdeklődésére hétfőn este. A Fidesz-KDNP frakciószövetségen belül egyedül Orbán Viktor szavazott az MSZP és az SZDSZ politikusaival akkor, amikor a központi államigazgatási szervekről, valamint a kormány tagjai és az államtitkárok jogállásáról szóló törvény módosításáról szavazott a Ház.

Az Országgyűlés 206 igen, 156 nem szavazattal, 1 tartózkodással elfogadta az erről szóló törvényt hétfőn. A központi államigazgatási szervekről, valamint a kormány tagjai és az államtitkárok jogállásáról szóló törvény módosítása megteremti a lehetőségét annak, hogy a miniszterelnök az egyes miniszterek illetményét legfeljebb 15 százalékkal csökkentse.

Az állami vezetők nem válthatják meg pénzben ki nem vett szabadságukat, ha hatáskörgyakorlásuk megszűnésétől számított harminc napon belül ismét állami vezetővé választják őket. A jövőben emellett a miniszterelnök, a miniszter és az államtitkár nem lesz jogosult jubileumi jutalomra, ez a juttatás csak a szakállamtitkárok esetében marad fenn.

A törvény a kihirdetését követő napon lép hatályba.

Répássy Róbert, a Fidesz frakcióigazgatója a törvényjavaslat általános vitájában korábban úgy vélekedett: a javaslat "porhintés". Mint fogalmazott, tisztességtelen, hogy miután majdnem háromszorosára emelték a miniszteri illetményeket, most 15 százalékkal akarják azokat csökkenteni.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet