Az SZDSZ elnöke szerint csak saját pártjának és a Fidesznek van európai programja, ám a jobboldal felvetéseivel több ponton nem egyik a liberálisok álláspontja.
Fodor szerint a Fidesz programja szkeptikus az euró bevezetésének dátumával kapcsolatban. A szabad demokraták szerint a politikai erőknek meg kell egyezniük egymással, ki kell tűzniük egy bevezetési dátumot és ahhoz tartaniuk kell magukat - mondta az SZDSZ elnöke. Hozzátette: ha a válságkezelő program sikeres, akkor az SZDSZ szerint 2011-2012 körül be lehet vezetni a közös európai valutát.
Az ingatlanadó jelenlegi koncepciójáról Fodor azt mondta, arról egyeztetni akarnak a kormánnyal, mert az elhangzott nyilatkozatok nem teljesen koherensek.
