Bejelentette kormányból való távozását Szetey Gábor, a kormányzati személyügyekért felelős államtitkár. Távozási szándékát már korábban jelezte mind a miniszterelnöknek, mind Kiss Péter kancelláriaminiszternek, akik lemondását január 31-ei határidővel elfogadták. Egyelőre nem lehet tudni, hogy mikor nevezik ki Szetey utódját - mondta Budai Bernadett kormányszóvivő. A döntés megszületéséig jelenlegi helyettese, Kisfaludy Zoltán látja el Szetey feladatait. Amint arról korábban beszámoltunk, az államtitkár külföldön, korábbi munkaadójánál, a Philip Morrisnál dolgozik tovább.
