BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétmilliárdos veszteség - távozik a high-tech mogul

Az üzleti kommunikációs chipeket gyártó Broadcom elnök-vezérigazgatója bejelentette lemondását, miután a társaság közel kétmilliárd dolláros veszteséggel zárta elmúlt negyedévét. A társaság vesztesége főleg a korábbi akvizíciók leírása miatt hízott meg ennyire. A részvény több mint nyolc százalékkal esett a zárás utáni kereskedésben, az Instineten.

2003. január 24. péntek, 09:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A társaság tekintélyes, 1,76 milliárd dolláros veszteséget szenvedett el az egy évvel korábbi 330 milliós mínusszal szemben. A veszteség részvényenként 6,4 dollár, vagyis több mint harmada a részvény - bejelentés előtti - árfolyamának. Egyszeri tételeket leszámítva azért jobb a kép, így a részvényenkénti veszteség csak 2 cent. A kaliforniai székhelyű társaság bevétele 295,9 millió dollárra emelkedett az egy évvel korábbi 226,8 millióról, s elemzők szerint a társaság a folyó negyedévben már visszatér a nyereségességhez.

A Broadcom az internetboom idején számos akvizíciót hajtott végre, s most az új szerzemények leértékelésére kényszerül. 1999 és 2000 között 20 céget vásárolt fel, s részvényének árfolyama a csúcson, 2000 augusztusában 275 dollár volt (tegnap 17 dollár).

Henry Nicholas elnök-vezérigazgató - aki 1991-ben alapította a céget - bejelentette, hogy súlyos családi problémák miatt lemond tisztségéről, utóda átmenetileg a társaságnál 1995 óta jelen lévő CFO, Alan "Lanny" Ross lesz. Nicholas az internetboom idején afféle high-tech mogulnak számított Dél-Kaliforniában. Állítólag egyszer 500 millió dollárt ajánlott a Walt Disney-nek az Anaheim Angels basball csapatáért és az Anaheim Mighty Ducks hokicsapatért. A legutóbbi - 2002 márciusi - közlés szerint Nichlas a szavazó részvények 34,4 százalékos tulajdonosa.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet