BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kárpótlási jegy a Microsofttól

A Microsoft Corp. 1,1 milliárd dollár értékű peren kívüli egyezséget kötött azokkal a kaliforniai magánszemélyekkel és vállalatokkal, amelyek a piaci dominanciájával való visszaélés, azaz indokolatlanul drágán árusított szoftverei miatt perelték be. A per költséges elhúzódásának elkerülése érdekében kötött megállapodás jelentős lépés a függőben lévő száz másik egyesített ügy megoldását illetően is, és ahol csak lehet, megegyezésre törekszünk - nyilatkozta Brad Smith, a Microsoft vezető jogtanácsosa.

2003. január 13. hétfő, 10:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Microsoft tavaly 660 millió dollárt különített el perekre. A részvény árfolyama pénteken 11 centtel, 55,92 dollárra emelkedve öthetes csúcson zárt.

A még a San Franciscó-i bíróság formális jóváhagyására váró egyezség értelmében a Microsoft a pertársaságot alkotó immár 13 millió egykori felperesnek számítógépek, szoftverek, és bizonyos perifériák vásárlására szolgáló olyan utalványokat ad, amelyekkel rivális cégek termékei is vásárolhatók.

A kvázi kárpótlási jegyek az 1995. február és 2001. december között beszerzett Windows minden egyes darabja után 16 dollárt, a World esetében 5, az Excel esetében pedig 26 dollárt érnek.

További részletek a hétfői NAPI Gazdaságban

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet