A tavalyi 1,32 millió magyar cyberpolgár 40 százaléka otthonról is netezett - közölte a Terminal a Netsurvey iBasic-kutatására hivatkozva. Ők hetente átlagosan több mint 10 órán át járják a webet, két és félszer sűrűbben, mint munkahelyről vagy iskolából potyázó honfitársaik. Az otthoniak inkább este és hétvégén lógnak a hálón. Számukra a fő információforrás már a világháló. Főleg számítástechnikai, utazási, gazdasági és politikai hírek iránt érdeklődnek. A különböző nagy oldalak ismertsége átlagosan 10 százalékponttal magasabb náluk, és 20 százalékkal több angol nyelvű honlapot ismernek. Többségük nem az internetezők 39,8 százalékát kitevő 18-29 éves korosztályból kerül ki, hanem 30 évesnél idősebb. A honi hálójárók összességére érvényes 44-56 százalékos nő-férfi megoszlás otthon 36-64-re változik. Felük Budapesten, illetve Pest környéki településen lakik. 74 százalékuknak van autója és lakása is, így zömük az „A” vagyoni kategóriába tartozik.
(NAPI)
