BUX 139192.62 1,14 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A magyarok negyede fog netezni 2004-ben?

2002. június 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ha fennmarad a jelenlegi növekedés, 2004 második felére a magyar netpolgárok száma a jelenlegi 1,2 millióról 2,1 millióra, a felnőtt lakosság 25 százalékára nő - jelentette ki a múlt héten Bokker Sándor, a Netsurvey Internetkutató Intézet igazgatója. A szervezet Magyar Online Monitor nevű elemzése szerint a hálóhoz hozzáférők száma tavaly 1,6 millió volt. A hetente többször szörföző, úgynevezett heavy userek száma tavaly 600 ezer volt; 2004 végére várható számukat a kutató 1,1 millióra, a felnőtt lakosság 13 százalékára teszi. Míg a múlt év második felében a teljes népesség mindössze 1 százaléka vásárolt valamit a világhálón, addig az internetezők 6 százaléka, a gyakori használóknak pedig 11 százaléka. A költségek várható növekedése fékezi, az új generációk nyitottsága viszont fokozza a lendületet.
(NAPI)

Marnitz István
Marnitz István

Ez is érdekelhet