A várakozások szerint az Egyesült Államok szenátusa meghosszabbítja az online kereskedelmi tranzakciókra és az internetszolgáltatókra vonatkozó, 1998-ban hozott kétéves adófizetési moratóriumot, amely október végén járt le - írja a Newsfactor. Az eredeti döntés megtiltotta a szövetségi és helyi kormányoknak, hogy bármilyen terhet rójanak az internetszolgáltatókra vagy az e-kereskedelmi ügyletekre. Szakértők szerint nem sok esély van arra, hogy a szövetségi vagy a helyi hatóságok a közeljövőben változtatnának ezen a helyzeten. A szenátus a hónap elején már megpróbálta keresztülvinni a moratórium meghosszabbítását, sikertelenül, ebben főként az lépfene-fenyegetés játszott közre. A jelenlegi adóztatási tilalom mellett ugyanakkor a fogyasztóknak a forgalmi adót az interneten keresztül vásárolt árukra is meg kell fizetniük a saját államukban, függetlenül attól, hogy az adott internetes cégnek van-e telephelye a vásárló körzetében. A törvényt az egyes államokban nem egyformán alkalmazzák.
(NAPI)
