BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Passzív házakkal a klímaváltozás ellen

2008. február 21. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Építészek, épületgépészek, oktatók és gyártók, érdeklődő építtetők, beruházók s nem utolsósorban a döntéshozók figyelmét hivatott ráirányítani a passzívház-technika fontosságára a hatékony energiafelhasználású, korszerű ingatlanállomány bővülése érdekében a BME-n tegnap megrendezett I. Magyar Passzívház Konferencia. A hazai épületállomány az összes felhasznált energia közel felét fogyasztja el, a felhasznált energia döntő mennyisége az épületek komfortjára - elsősorban fűtésére és hűtésére - fordítódik. Az energiaigényes ingatlanok felelősek leginkább a környezetre káros szén-dioxid légköri felhalmozódásáért. Amennyiben tíz éven belül nem lassul jelentősen a szén-dioxid-kibocsátás üteme, az élővilágot veszélyeztető klímaváltozás visszafordíthatatlanná válik. A passzívház-technológia bizonyíthatóan elősegíti a hatékony energiafelhasználást, nemcsak új épületek kialakításakor, hanem a meglévő ingatlanállomány korszerűsítésénél is eredményesen alkalmazható. Az első passzív irodaházat Fótligeten adják át az idén, az eddigi egyetlen hazai panelház, amelyet passzívház-technikával újítottak fel, Dunaújvárosban található.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet