BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Angyalföldi városközpont, öt nyertes

2008. február 7. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Huszonheten vásárolták meg a pályázati dokumentációt, tizenheten pályáztak, ebből tizenhat volt érvényes azon az ötletpályázaton, amelyet az angyalföldi városközpont kialakítására írt ki az AL Holding és a XIII. kerületi önkormányzat. A hétfői eredményhirdetésen kiderült, hogy öt pályaművet rangsorolás nélkül díjazott a zsűri, kettőt pedig megvásárlásra jelölt - tájékoztatta a Napit Illy Péter, az AL Holding képviselője. A nyertes pályaművekről szólva Illy elmondta: a kerületi szabályozási terv elkészítéséhez ezekből számos ötlet felhasználható, és már most világosan kirajzolódik, hogy lehetséges az eredeti elképzeléseknek megfelelően úgy ötvözni a közösségi és az üzleti funkciókat, hogy azok szervesen illeszkedjenek a kerület északi városközponttal kapcsolatos stratégiájához. A 30 ezer négyzetméteres tömb fele ugyanis a koncepció szerint köztéri funkciót fog betölteni. Az Árpád híd déli hídfője mellé megálmodott mintegy százmilliárdos multifunkciós épületegyüttes megvalósulására azért még jócskán várni kell, ugyanis még csak most kezdődik a kerületi szabályozási tervhez vezető műhelymunka. Annak elkészülte után lehet kiírni az építészeti pályázatot. A Volán októberben adja át a területet, a Scontóval még folynak a tárgyalások a bérleti szerződéssel kapcsolatban.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet