BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy része már megújult a Hiemer-háznak

2006. augusztus 27. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A napokban adták át a székesfehérvári Hiemer-ház rehabilitációjának első ütemében felújított épületrészt. A műemléki védettséget élvező ingatlanra most 615 millió forintot költött a város, ebből azonban csak 5 millió forint terhelte az önkormányzat költségvetését, az összeg nagyobbik része európai uniós és költségvetési támogatásból származik. A rehabilitáció folytatására 900 millió forintos pályázatot nyújtott be az önkormányzat az úgynevezett norvég alaphoz. Az Európai Unió a pályázatot első szinten már befogadta, a döntés késő ősszel várható – mondta az első ütem elkészültének alkalmából rendezett ünnepségen Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere. Az épületegyüttesben egyébként európai uniós információs és pályázati irodát nyitnak, valamint tárgyaló- és fogadótermeket, vendégszobákat és kávézókat alakítanak ki.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet