BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felhőkarcolót épít a Gazprom

2006. június 18. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hatszázmillió dolláros beruházással háromszáz méter magas felhőkarcoló építését tervezi a Gazprom Szentpéterváron. Alekszej Miller, az orosz gázmonopólium vezérigazgatója a Reuters híre szerint a projekt bejelentésekor elmondta: a felhőkarcoló illeszkedni fog a városképbe, nem veszélyezteti a belváros szépségét. Úgy tűnik, az ambiciózus terv végrehajtását nem tudják megakadályozni a gázóriás kisrészvényesei, akik ismételten tiltakoznak az ellen, hogy a cég a profiljába nem illő fejlesztésekkel – például ló- és sertéstelepek létesítésével – foglalkozzon, ráadásul ezek a kiadások hátráltathatják a gázkitermelés fejlesztését, ami nélkül veszélybe kerülhet a következő évtizedekre vállalt exportszállítások teljesítése.
Miller válasza erre az, hogy az irodaberuházás része a cég alaptevékenységének, például az új felhőkarcolóba költöztetik a nemrég megvásárolt Szibnyefty (új nevén Gazprom Nyefty) központját, illetve a Balti-tenger alatti gázvezeték megépítésére létrehozott társaság irodáit. További magyarázata lehet a megaprojekt megindításának, hogy az utóbbi időben számos nagyvállalat igyekszik hozzájárulni a Vlagyimir Putyin orosz elnök szűkebb pátriájának tekintett Szentpétervár fejlődéséhez, a helyi adóbevételek növeléséhez.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet