BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bővítik a Center Pointot

2004. december 19. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nemrég hozzákezdett a főváros XIII. kerületében, a Váci úton álló Center Point irodaház második üteméhez a beruházó GTC Magyarország Rt. (Az első szakaszban közel 22 ezer négyzetmétert adott át a fejlesztő, a mára 100 százalékban bérbe adott épületbe költözött például az Exxon Mobil, a Raiffeisen Leasing, a Honeywell és a Bunge.) A 22,5 ezer négyzetméter össz-alapterületű épület a tervek szerint 2006-ra készül el, a beruházást a Magyar Külkereskedelmi Bank Rt. finanszírozza. Az irodaház terveit a Zoboki, Demeter és Társai Építész Iroda készítette, a kivitelezéssel a francia Vinci Grouphoz tartozó belga CFE-t bízták meg, míg a bérbeadást a Jones Lang LaSalle Kft. végzi.
A napokban a GTC egy másik fejlesztése is elindult. A vállalat RiverLoft néven lakó- és irodaházat épít Budapest XIII. kerületében, egy már korábban elkészült beruházása, a 433 lakásos Riverside Apartmanház mellett. A Duna-parton, a Margitszigettel szemközt épülő házban 177, 47–115 négyzetméter közötti loftlakást és 5700 négyzetméter irodaterületet alakít ki a GTC – derül ki a társaság közleményéből. A GTC Magyarország egyébként a kelet-közép-európai ingatlanpiacon 1994 óta tevékenykedő Globe Trade Centre SA leányvállalata. A társaságot jegyzik a WIG 20-on, amely a varsói értéktőzsde legkeresettebb húsz vállalatának listája.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet