Még az idén mintegy 150 ingatlanjától válik meg a MÁV Rt. A Népszabadság értesülése szerint a vasúttársaság az eladásokból 1,5-2 milliárd forint bevételt remél. A MÁV tervei szerint a jövő évben újabb épületeket és telkeket értékesítenek, olyanokat is, amelyeket jelenleg még használnak, ezeket azonban több évre visszabérelnék. A MÁV várhatóan az Andrássy úti vezérigazgatóság épületét is eladásra hirdeti meg, de tervezik a Rákosrendező és a Józsefvárosi pályaudvar fejlesztését, továbbá Kelenföld venné át a Déli pályaudvar mostani szerepét, a Déli területét pedig más célra hasznosítanák.
