A Kelet Manhattanjét építi Dél-Korea
Dél-Korea egy óriásberuházás keretében Szöultól, a fővárostól 50 kilométerre nyugatra hozza létre különleges gazdasági övezetét – írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. A gazdasági övezet, más néven Új Songdo városa tíz éven belül egy 600 hektáros területen mindent szeretne kínálni, ami az üzleti élethez szükséges, s egyben versenytársává válni a térségben egyebek között Sanghajnak, Tokiónak, Hongkongnak, sőt még Szöulnak is. A beruházást a Gale International amerikai ingatlanfejlesztő társaság és a nagy dél-koreai acélipari vállalat, a Posco indítja és a tervek szerint összesen 20 milliárd dollárba kerül az övezet-város felépítése. A két fővállalkozó eddig mintegy 200 millió dollárt fektetett a beruházásba. A dél-koreaiak adókedvezményekkel szeretnének idecsábítani iskola- és kórházépítőket is. A tervek szerint az övezet 2006-ban már működne.
