BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mi mennyi

2004. november 14. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Kelet Manhattanjét építi Dél-Korea

Dél-Korea egy óriásberuházás keretében Szöultól, a fővárostól 50 kilométerre nyugatra hozza létre különleges gazdasági övezetét – írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. A gazdasági övezet, más néven Új Songdo városa tíz éven belül egy 600 hektáros területen mindent szeretne kínálni, ami az üzleti élethez szükséges, s egyben versenytársává válni a térségben egyebek között Sanghajnak, Tokiónak, Hongkongnak, sőt még Szöulnak is. A beruházást a Gale International amerikai ingatlanfejlesztő társaság és a nagy dél-koreai acélipari vállalat, a Posco indítja és a tervek szerint összesen 20 milliárd dollárba kerül az övezet-város felépítése. A két fővállalkozó eddig mintegy 200 millió dollárt fektetett a beruházásba. A dél-koreaiak adókedvezményekkel szeretnének idecsábítani iskola- és kórházépítőket is. A tervek szerint az övezet 2006-ban már működne.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet