Közel egymilliárd forintból 2006-ig egy úgynevezett ökocentrum épül a Heves megyei Poroszlón, a Tisza-tó egyik belső tava, a félhektáros vízfelületű Görbe-tó szomszédságában. Bornemisza János polgármester lapunknak elmondta: a fejlesztés első lépcsőjében mintegy 100 millió forintból épül ki jövő júniusra egy 1200 méteres tanösvény és madárvárta, illetve ebből a pénzből elkészülnek a további beruházások tervei is. Az első ütemre rövidesen pályázatot írnak ki. A fejlesztések a jövő év közepétől folytatódnak: többek között fogadó- és kiállítóközpont, konferenciaterem, mozi, valamint egy nagyméretű, a tó halvilágát bemutató antikvárium jön létre és a kerékpáros tanösvény teljes infrastruktúrája épül ki a tó körül.
