A főváros XIII. kerületének Szabolcs utcai revitalizációs programja keretében a közelmúltban az Angyalföldi Vagyonkezelő Rt. 47 lakásbérlőt és négy helyiségbérlőt helyezett ki más önkormányzati bérlakásokba. A helyi önkormányzat tulajdonában lévő ingatlanok szanálásának első fázisa kezdődhetett meg ezzel a lépéssel. A mintegy 100 millió forintba kerülő bérlőkihelyezéssel (ez az összeg tartalmazza a cserelakások felújítására fordított pénzt is) megszűnik három szükség-, 14 komfort nélküli, négy félkomfortos, valamint 26 komfortos lakás.
Jelenleg 33 lakás és 18 helyiség bérlőinek kihelyezését készíti elő a helyhatóság. A nekik helyet adó négy leendő épület tervezési költségeinek részbeni finanszírozására a fővárosi önkormányzathoz nyújtottak be pályázatot, melyet pozitívan bíráltak el, s így az angyalföldiek 67,5 millió forint támogatáshoz jutottak. Az ez évi költségvetésből egyébként a vezetés 375 millió forintot különített el a megújítási program folytatására. Az érintett területen a kerületnek 14 lakóháza és egy beépítetlen telke van, az 1370 lakás - melyek összalapterülete 160 ezer négyzetméter - fele azonban magántulajdonban van. A megindult program várhatóan 2005-ig tart, s a beruházás összköltsége meghaladja a 3,5 milliárd forintot (Befektető, 2001. október 15., 19. oldal).
B. A.
