BUX 139388.53 1,28 %
OTP 44890 2,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elindult az angyalföldi revitalizációs program

Nemrég költöztették át az első lakókat Angyalföld Szabolcs utcai megújítási programjának keretében. Az 51 bérlő kihelyezése mintegy százmillió forintjába került a kerületnek. A teljes program várhatóan 2005-ben fejeződik be, a beruházás összköltsége pedig meghaladja a 3,5 milliárd forintot.

2002. április 14. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A főváros XIII. kerületének Szabolcs utcai revitalizációs programja keretében a közelmúltban az Angyalföldi Vagyonkezelő Rt. 47 lakásbérlőt és négy helyiségbérlőt helyezett ki más önkormányzati bérlakásokba. A helyi önkormányzat tulajdonában lévő ingatlanok szanálásának első fázisa kezdődhetett meg ezzel a lépéssel. A mintegy 100 millió forintba kerülő bérlőkihelyezéssel (ez az összeg tartalmazza a cserelakások felújítására fordított pénzt is) megszűnik három szükség-, 14 komfort nélküli, négy félkomfortos, valamint 26 komfortos lakás.
Jelenleg 33 lakás és 18 helyiség bérlőinek kihelyezését készíti elő a helyhatóság. A nekik helyet adó négy leendő épület tervezési költségeinek részbeni finanszírozására a fővárosi önkormányzathoz nyújtottak be pályázatot, melyet pozitívan bíráltak el, s így az angyalföldiek 67,5 millió forint támogatáshoz jutottak. Az ez évi költségvetésből egyébként a vezetés 375 millió forintot különített el a megújítási program folytatására. Az érintett területen a kerületnek 14 lakóháza és egy beépítetlen telke van, az 1370 lakás - melyek összalapterülete 160 ezer négyzetméter - fele azonban magántulajdonban van. A megindult program várhatóan 2005-ig tart, s a beruházás összköltsége meghaladja a 3,5 milliárd forintot (Befektető, 2001. október 15., 19. oldal).
B. A.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet