BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladja fadd-dombori gyermektáborát Szekszárd

2002. február 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szekszárdi önkormányzat képviselő-testülete legutóbbi ülésén úgy döntött, hogy eladja a fadd-dombori gyermektábort. A testület azért határozott így, mert a halaszthatatlan felújításra nincs pénze sem a városnak, sem a társtulajdonos térségbeli önkormányzatoknak. A romló körülmények miatt a létesítmény kihasználtsága az utóbbi időben már csak 40 százalékos volt, az idei szezonra pedig működési engedélyt sem kapott. Az ingatlant nettó 18 millió forintért értékesítik, de szigorú megkötésekkel. A leendő vevőnek három éven belül minimum 60 milliót kell költenie a létesítmény felújítására, s a helyhatóságnak elő- és visszavásárlási joga is van. Kétezer vendégéjszakára az önkormányzat gyerekeket küldhet a táborba, s a jövő évi szállásdíjakat is csak az inflációval megegyező mértékben lehet majd emelni. Az egykori úttörőtábort két évvel ezelőtt 51 millió forintra értékelték (Befektető, 2002. február 11., 18. oldal).
(NAPI)

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet