A szekszárdi önkormányzat képviselő-testülete legutóbbi ülésén úgy döntött, hogy eladja a fadd-dombori gyermektábort. A testület azért határozott így, mert a halaszthatatlan felújításra nincs pénze sem a városnak, sem a társtulajdonos térségbeli önkormányzatoknak. A romló körülmények miatt a létesítmény kihasználtsága az utóbbi időben már csak 40 százalékos volt, az idei szezonra pedig működési engedélyt sem kapott. Az ingatlant nettó 18 millió forintért értékesítik, de szigorú megkötésekkel. A leendő vevőnek három éven belül minimum 60 milliót kell költenie a létesítmény felújítására, s a helyhatóságnak elő- és visszavásárlási joga is van. Kétezer vendégéjszakára az önkormányzat gyerekeket küldhet a táborba, s a jövő évi szállásdíjakat is csak az inflációval megegyező mértékben lehet majd emelni. Az egykori úttörőtábort két évvel ezelőtt 51 millió forintra értékelték (Befektető, 2002. február 11., 18. oldal).
(NAPI)
