BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A pécsi önkormányzaté lett a volt OTP-székház

A pécsi önkormányzat több mint 180 millió forintért megvásárolta a Király utcai volt OTP-székházat - tudta meg a NAPI Gazdaság. A város még nem döntött arról, hogy milyen célra hasznosítja a belváros egyik legszebb, több száz négyzetméteres ingatlanát, arról viszont már határoztak, hogy ismét megpróbálják értékesíteni a volt Apolló mozi épületét.

2002. február 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lapunk értesülése szerint elővásárlási jogával élve a pécsi helyhatóság 183,75 millió forintért megvásárolta a Baranya Megyei Önkormányzattól a volt OTP-székházat. A Király utcai, több száz négyzetméteres, felújításra szoruló épület árát egy összegben fizeti ki a város a megyei önkormányzatnak. A pécsi helyhatóságnál elmondták, a színházzal szemben lévő ingatlan további hasznosításáról még nincs végleges döntés. A kulturális célú hasznosítás mellett felmerült az épület bérbe adása, sőt továbbértékesítése is.
Arról viszont épp a napokban határozott a képviselő-testület, hogy várhatóan február elején újabb pályázatot írnak ki a volt Apolló mozi értékesítésére. A város már korábban is megpróbálta értékesíteni a műemléki védettséget élvező épületet, ám a pályázatra nem érkezett megfelelő ajánlat. Ebben vélhetően nemcsak a műemléki jellegből adódó kötöttségeknek van része, hanem annak is, hogy a csupán néhány tízmillió forintért kínált, nagy alapterületű belvárosi épületre legalább 120-150 millió forintot kellene költeni, ráadásul az önkormányzat a korábbi pályázati kiírásban elsősorban a művelődési célú hasznosítást támogatta.
Lapunkat a városházán úgy tájékoztatták, hogy az újabb pályázati fordulóban a helyhatóság az ingatlan jövőbeni funkcióját már nem határozza meg. A műemléki előírások betartásával akár irodák, üzletek, sőt lakások is kialakíthatók a volt Apolló moziból. Az viszont biztos, hogy üzleti célú hasznosítás esetén egy mélygarázs építését is előírja majd a város, ez jelentős mértékben tovább drágítja a beruházás megvalósítását. A helyhatóság az ingatlan vételárát is az épület leendő funkciójához igazítja majd.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet