Tovább tart a vita a szekszárdi önkormányzat többségi tulajdonában lévő fadd-dombori gyermektábor értékesítéséről. A helyhatóság már korábban úgy döntött, hogy megfelelő fejlesztési források híján eladja a Duna-parti, több száz négyzetméteres ingatlant. Az egykori úttörőtábort két évvel ezelőtt 51 millió forintra értékelték, ám a képviselő-testület többsége a közelmúltban úgy határozott, hogy a létesítményt - igaz, szigorú megkötések mellett - 17 millió forintért is oda lehet adni. Mindez persze csak akkor lehetséges, ha az ingatlanra meghatározott időn belül minimum 70 millió forintot költ a leendő vevő, s továbbra is gyermektáborként működik tovább, kedvezményes üdülési lehetőséget biztosítva a térség ifjúságának. A feltételeknek megfelelő ajánlatot a közelmúltban kapott is az önkormányzat, ám időközben a képviselők egy részének a véleménye megváltozott, s ma határozottan tiltakoznak az ellen, hogy az ingatlant mindössze 17 millióért eladják. A testület másik része viszont fenntartja álláspontját, s azzal érvel, hogy ha az egyre rosszabb állapotba kerülő létesítményt záros határidőn belül nem sikerül értékesíteni, a gyerekek üdültetése is veszélybe kerül. A szekszárdi városházán mind többen vélik úgy, egységes akarat híján az évek óta húzódó ingatlanügyre a helyhatósági választásokig már nem sikerül pontot tenni.
(NAPI)
