Lapunk információja szerint eredménytelen volt a Kincstári Vagyoni Igazgatóságnak (KVI) a budapesti VI. kerületi, Szobi utcai volt Mentőkórház épületére kiírt pályázata. A meghirdetés előtt többen érdeklődtek a nettó 1700 négyzetméter össz-alapterületű, négyszintes ingatlan iránt, értékelhető ajánlat azonban végül csupán kettő érkezett. Mint azt Cserepes Tibor, a KVI hasznosítási vezérigazgató-helyettese lapunknak elmondta: az egyik pályázatot azért kellett visszautasítani, mert az abban megjelölt vételár meg sem közelítette a nettó 405 millió forintos irányárat. A másik pályázat ilyen szempontból megfelelt a KVI-nek, a vegyes ellentételezési konstrukciót azonban nem tudták elfogadni - tette hozzá Cserepes.
Várhatóan január második felében újra meghirdetik az ingatlant, és a vezérigazgató-helyettes elmondása szerint a kikiáltási áron nem kívánnak változtatni, bár ez ügyben még egyeztetni kell az Egészségügyi Minisztériummal. Az érdeklődő cégek közül többen turisztikai célra hasznosították volna az épületet. Cserepes szerint az eredménytelenséget valószínűleg az okozta, hogy rövid volt a pályázati határidő, illetve az sem volt szerencsés, hogy az év végén jelent meg a felhívás.
B. A.
