Központi támogatással idén újabb 66 bérlakást kíván építeni a székesfehérvári önkormányzat. A közgyűlés legutóbbi ülésén úgy döntött, a beruházás megvalósításához szükséges 131 millió forintos saját erőt biztosítja, s központi támogatásra pályázik. A kivitelezésre közbeszerzési pályázatot írnak ki. A székesfehérvári önkormányzat már az elmúlt évben bekapcsolódott a központi bérlakás-építési programba. 245 millió forintos állami támogatással 65 bérlakást építenek, amelyekbe elsősorban a rászorultságot figyelembe véve költözhetnek be még az idén az új lakók.
K. Zs.
