A belvárosi tömbrekonstrukciós program keretében több milliárd forint értékű ingatlanfejlesztés kezdődik Székesfehérváron. Az OTP Ingatlan Rt. a Vörösmarty utca és a Piac tér sarkán kezd beruházásba. A június végén kezdődő és a tervek szerint a jövő év tavaszára befejeződő fejlesztés keretében a telken többek között 40 lakást, hétszáz négyzetméternyi üzlethelyiséget és egy mélygarázst építenek. A felső középkategóriás lakások 35 és 100 négyzetméter közöttiek lesznek.
A belvárosi tömbrehabilitációs program másik jelentős beruházását a Széphő Rt. valósítja meg. A Szent István tér sarkán egy 150 éves műemlék épületet újítanak fel. A várhatóan még az idén befejeződő beruházás keretében lakásokat alakítanak ki a patinás épületben.
(NAPI)
