BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itt a HP Magyarország

2002. május 14. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Május 7-én elindult az új HP - jelentette be Beck György, a Compaqkal egyesült társaság magyarországi szervezetének vezetője. A magyar informatikai piac 16 százalékát magáénak tudó társaság - melynek anyacége világszerte 15 000 munkatárs elbocsátására készül a 7,5 milliárd dolláros költségcsökkentés érdekében - nem tervez létszámcsökkentést, sőt egy év múlva a jelenlegi 450 fős létszámot szeretnék 500 főre bővíteni - közölte Beck. Az új cégnek két hét múlva kész az üzleti terve, amelynek kidolgozását elkerülését hátráltatja, hogy a fúzióra lépők üzleti évei nincsenek szinkronban. Egyelőre mind a két „régi" cég maga fogadja és teljesíti a megrendeléseket, de az újonnan kinevezett hatfős felső vezetésben (amelybe a Compaqtól négy, a HP-től két volt vezetőt választottak) külön személy vezényli a két magyar cég zökkenőmentes egyesülését.
(NAPI)

Girnt József (admin)
Girnt József (admin)

Ez is érdekelhet