BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magához térőben a félvezetőpiac

2002. május 7. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A félvezető-eladások 2002-ben végig nőni fognak, de így sem érik el az előző év forgalmát – állítja az In-Stat/MDR elemzése. A szegmens idei árbevétele 5,6 százalékkal gyengébb lesz, mint a tavalyi volt, alig lesz több 131 milliárd dollárnál. Erősebb növekedés csak 2003–2004-től várható. Világszinten az elmúlt évben az előző évhez képest 32 százalékkal, 204 milliárdról 139 milliárd dollárra esett vissza az iparág bevétele. Az elemző cég a második negyedévtől 2,9 százalékos növekedést vár az elsőhöz képest, majd a harmadiktól 5,9, végül 2002 utolsó negyedévétől 6,6 százalékost – írja a Financial Times.

Girnt József (admin)
Girnt József (admin)

Ez is érdekelhet