A félvezető-eladások 2002-ben végig nőni fognak, de így sem érik el az előző év forgalmát – állítja az In-Stat/MDR elemzése. A szegmens idei árbevétele 5,6 százalékkal gyengébb lesz, mint a tavalyi volt, alig lesz több 131 milliárd dollárnál. Erősebb növekedés csak 2003–2004-től várható. Világszinten az elmúlt évben az előző évhez képest 32 százalékkal, 204 milliárdról 139 milliárd dollárra esett vissza az iparág bevétele. Az elemző cég a második negyedévtől 2,9 százalékos növekedést vár az elsőhöz képest, majd a harmadiktól 5,9, végül 2002 utolsó negyedévétől 6,6 százalékost – írja a Financial Times.
