BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kész az e-kormányzati gerinchálózat fővárosi része

2002. május 7. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Budapesten üzembe helyezték azt a nagy sávszélességű optikai hálózatot, amelynek segítségével kapcsolat alakítható ki a fővárosi kormányszervek között. Az elektronikus kormányzati gerinchálózat (EKG) budapesti hálózatát és a hálózatfelügyeleti központot a napokban avatták fel, így lehetővé vált, hogy a fővárosi szervezetek rákapcsolódjanak a kormányzati rendszerre. Május végén – a vidéki hálózatok elkészültével – létrejöhet az országos hálózat is – jelentette be Stumpf István kancelláriaminiszter. A teljes kormányzati gerinchálózat összköltsége hozzávetőlegesen 20 milliárd forint, ami tartalmazza a négyéves üzemeltetési költséget, a szolgáltatók díjait, valamint az értékcsökkenésből adódó felújítási költségeket is – olvasható a Miniszterelnöki Hivatal honlapján. Herbály Sándor, a MeH tulajdonú Kopint-Datorg Kft. távközlési igazgatója elmondta, hogy cégük feladata a hálózat menedzselése. Hozzátette: a gerinchálózat 155 MBps sebességű a fővárosban, míg a négy vidéki hálózat egyenként 622 MBps sávszélességgel rendelkezik. Herbály elmondta, hogy a Kopint-Datorg feladata a gerinchálózat építése és üzemeltetése, ám a fővonalhoz való csatlakozást az egyes szervezeteknek maguknak kell megoldaniuk. A háló üzemeltetését Budapesten a Matáv és a Novacom, vidéken a Vivendi–Pantel konzorcium végzi, így a fizikai hálózatot az említett cégek biztosítják a saját hálózatuk segítségével

Girnt József (admin)
Girnt József (admin)

Ez is érdekelhet