A Montana Rt. szakmai nap keretében osztotta meg az érdeklődőkkel a vállalatirányítási rendszerek bevezetése terén szerzett tapasztalatait. A társaság 1995-ben létrejött magyarországi fejlesztőcsapatának portfóliójában szerepel az SAP-fejlesztés és -tanácsadás is. Jelenleg közel 30 fős a Montana SAP-műhelye. Az SAP-programcsomag gerince egy vállalati gazdálkodási modell, amelyet a fejlesztők azzal a céllal alkottak meg, hogy nemzetektől független alaprendszert hozzanak létre. A cél az, hogy lehetővé tegyék egy tetszőleges iparágban működő multinacionális konszern integrált irányítását, ahol a szokásos funkciókon túl fontos helyet kap a bonyolult és folyamatosan változó szervezeti struktúra leképezése, a nagy mennyiségű adat naprakész feldolgozása és konszolidálása, valamint a különböző országok eltérő igényeinek és nyelveinek egyidejű kezelése - hangzott el az előadásokon. A szemináriumon kiderült, hogy a Montana a logisztikai megoldásokra kíván koncentrálni, ezért néhány nappal a szakmai nap előtt logisztikai kereskedelmi üzletág alakult a társaságnál.
(NAPI)
