A város központjában fekvő Hargita Csíkszereda legpatinásabb szállodájának számított, de a korábban háromcsillagos létesítmény mára kétcsillagosra fakult s kihasználtsága alig éri el a 20 százalékot. A létesítmény az egykori állami turisztikai társaság, a Fenyő Rt. tulajdonában volt, tavaly januárban pedig az Állami Vagyonalap túladott 40 százalékos részvénycsomagján, és azóta teljesen magántulajdonú vállalkozásként működik. A bárral és vendéglővel rendelkező Hargita csúcsszezonban akár 300 vendéget is képes volt elszállásolni - mondta az erdélyi Krónikának Gagyi Jolán, a szálloda gazdasági igazgatója. A szálloda bevételeit a fölösleges helyiségek bérbeadásával egészítette ki, rádióstúdió, közjegyzői iroda, informatikai szaküzlet és fodrászat is működik az épületben. Gagyi szerint az intézmény piaci értékén sokat ront, hogy éppen Csíkszeredában található, és hogy ilyen alacsony a kihasználtsága, de a gazdasági igazgató becslése szerint ára még így is eléri a 45 milliárd lejt.
Birtalan Ákos képviselő, a Sapientia Alapítványnak az ügylet lebonyolításával megbízott kuratóriumi tagja az erdélyi Krónika napilapnak elmondta, hogy az ingatlant a tervezett őszi egyetemkezdésig elsősorban oktatási célokra alakítják át. A létesítmény nagyobbik részében tantermek lesznek, de adminisztrációs irodák, étterem, szálláshelyiségek is helyet kapnak benne.
