BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökken az uniós támogatás a fővárosban

Jövőre radikálisan csökken a fejlesztésekre adható uniós támogatások összege Magyarország fejlett térségeiben - írta a Magyar Hírlap.

2006. július 27. csütörtök, 07:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy új, januárban életbe lépő kormányrendelet szerint 2007-től Budapesten a jelenlegi 35 százalék helyett majd csak 25 százalékát fizetheti egy-egy beruházásnak az állam. Az uniós támogatások regionális szabályozása szerint az ország fejlettebb régióiban, amelyek közé Budapest is tartozik, 2007-től legfeljebb 25 százalékos, 2011-től pedig csak 10 százalékos támogatást lehet adni.

A Közép-Dunántúlon 40 százalék lesz az adható támogatás maximális mértéke, a hátrányos helyzetű régiókban pedig (Észak-Magyarországon, Észak-Alföldön, Dél-Alföldön, Dél-Dunántúlon) 50 százalék. A csökkentést Magyarország felzárkózása mellett az is magyarázza, hogy az EU elhatározta, hogy leszorítja a nagyvállatoknak adott beruházás-ösztönzési támogatásokat.

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet