BUX 138993.51 0,99 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Észtország: két év múlva euró

Az észt gazdaság bővülése képessé teszi az országot arra, hogy az előre eltervezett fejlődési pályán haladjon, s így 2007-ben bevezethetik az eurót - mondta Taavi Veskimagi pénzügyminiszter hétfőn.

2005. január 31. hétfő, 14:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szakember a Reuters-nek adott interjújában elmondta: Észtország tulajdonképpen korábban is készen állna a közös európai valuta bevezetésére, de a formalitások miatt a procedúra 2007 január elsejére tolódik. Az alig másfél milliós lakosságú ország töretlen ütemben fejlődik: a tavalyi harmadik negyedév 6,1 százalékos bőcülési üteme megegyezett a bázisidőszak bővülésével.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet