BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Uniós eljárás indult Magyarország ellen

2004. május 13. csütörtök, 10:07

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európai Bizottság formális államháztartás-felügyeleti eljárást kezdett hat újonnan csatlakozott országgal (Ciprus, Csehország, Lengyelország, Magyarország, Málta, Szlovákia) szemben, mert költségvetési hiányuk meghaladja a stabilitási paktumban meghatározott értéket, a GDP 3 százalékát. A bizottság ajánlatokat terjeszt majd az érintett országok elé hiányuk csökkentésére, ám minden érintettnek több éves haladékot ad arra, hogy ezt megtegyék. A Magyarországról szóló jelentés megállapítja, hogy bár a hiány tavaly a GDP 5,9 százalékára csökkent, még mindig messze meghaladja a paktumban megszabott határértéket. Az értékelés szerint a hiány ilyen mértéke nem magyarázható sem a kormányzat ellenőrzési körén kívül eső rendkívüli fejleményekkel, sem súlyos gazdasági visszaeséssel. A dokumentum kitér arra is, hogy két évig tartó gyors növekedés után Magyarországon a belső államadósságnak a GDP-hez viszonyított aránya is nagyon közel került a paktumban erre nézve meghatározott 60 százalékos tűréshatárhoz. (Nszab. 17. old., VG 3. old., NG 3. old., NSZ, 5. old., MH, 10. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet