BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az észtek az EU-ba mennének - dolgozni

Az EU-csatlakozást követően Észtország lakosságának mintegy fele szeretne külföldön dolgozni - derül ki egy friss közvéleménykutatás eredményeiből, amelyekről az euro.hu számolt be.

2003. január 10. péntek, 11:36

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A következő öt év során az észtek 52 százaléka - főként a magas szintű képzettséggel rendelkező fiatal férfiak külföldön keresne munkát. A külföldi állásokra vágyók főként Svédországban, Finnországban, Nagy Britanniában és Dániában vállalnának munkát - tájékoztat az EUobserver.

Elsősorban német és osztrák nyomásra a jelenlegi EU-tagok elvileg hét évig korlátozhatják a munkavállalók betelepülését az új tagországokból, de Írország, Hollandia, Dánia, Svédország, Görögország és Nagy-Britannia már jelezte, hogy e moratóriumra nem tart igényt, a bővítés időpontjától megnyitja munkaerőpiacát a csatlakozók előtt.

Németország, Finnország és Ausztria ezzel szemben kifejezetten szükségesnek ítéli az átmeneti időszakot, mert tart az új, kelet- és délkelet-európai tagországokból várható munkaerő-áradattól.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet