Többéves huzavona után, úgy tűnik, véget ér a Rác fürdő felújításának története. A Rác Nosztalgia Kft. ugyanis a jövő hónap folyamán hozzákezd a rekonstrukcióhoz. Az eredeti terveknek megfelelően Budapest az engedélyezési eljárások megkönnyítésével járul hozzá a projekthez, a munkák költségeit teljes egészében a Rác Nosztalgia Kft. vállalta magára – nyilatkozta lapunknak Bornemisza Miklós, a társaság ügyvezető igazgatója. A költségvetés döntő része egy 3,1 milliárd forintos banki hitelből, saját forrásból, illetve a Széchenyi terv egyik pályázatán elnyert 750 millió forint támogatásból jött össze. Az erről szóló szerződéseket a napokban írja alá a Rác Kft. vezetése.
A hamarosan elkezdődő munkák keretében felújítják a fürdőt, élményfürdőt alakítanak ki, valamint fölhúznak egy 60 szobás gyógyszállót is. Ennek költségei 4,6 milliárd forintot tesznek ki. Egy ideig egyébként a gyógyszálló körüli kérdések is nehézséget okoztak, mert a banki hitel folyósítását ahhoz kötötték, hogy a hotelt egy neves szállodalánc működtesse. Bornemisza Miklós elmondta, hogy ez a kérdés is megoldódott, ugyanis az üzemeltetésről már aláírták a szerződést egy nagy szállodalánccal. Azt azonban sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánta, hogy magyar vállalatról van-e szó.
A Rác fürdő mellett épülő gellérthegyi sikló munkálatai viszont még nem kezdődnek el. Ez egy teljesen különálló projekt – hangsúlyozta Bornemisza. Jelenleg környezettanulmányokat és hatástanulmányokat végeznek, amelyek előre láthatóan még körülbelül egy évig eltartanak. Ezzel együtt azt szeretnék, hogy a felújított fürdőkomplexum 2006 első negyedévi átadásakor a Citadella és fürdő között járó, 1,5 milliárdba kerülő, több mint 300 méter hosszú pályán megindulnának a fülkék. A főváros vezetése a Rác Nosztalgia Kft.-vel a sikló megépítésére is olyan szerződést írt alá, amely tartalmazza a megfelelő pénzügyi garanciákat.
