A tőzsdén szereplő 48 társaság közül 19-nél szavaztak meg osztalékot a tulajdonosok. Az osztalékot fizető cégek összesen 323 milliárd forintos adózott eredményükből minden korábbinál nagyobb összeget, a tavalyi 62 milliárd forintnak több mint a dupláját, 143 milliárdot osztanak szét részvényeseik között. Ebből 121 milliárd forint (jelenlegi árfolyamon 476 millió euró) a külföldiek markát üti. Ha a tulajdonosok rövid időn belül euróra kívánják váltani pénzüket, akkor az összeg nagysága miatt az átváltások a forint árfolyamát is befolyásolhatják. A magyar tőzsde 44 százalékos kifizetési rátája, illetve a tegnapi 4003 milliárdos kapitalizáció alapján számított 3,57 százalékos osztalékhozam nemzetközi összehasonlításban is kedvezőnek számít, ami azt jelzi, hogy a korábbi évekkel ellentétben Magyarországon is érdemes az osztalék miatt részvényt vásárolni. (A Napi Gazdaság összeállítása részletesen felsorolja a különböző cégek osztalékait.) (NG 11., 12. old.)
