Az ár- és fogyasztási adatok összehasonlításából kiderül, hogy ha emelkednek az üzemanyagárak, többet vásárolnak az emberek, ha pedig csökken, akkor kevesebbet - írja a Népszabadság. A fogyasztás és az ár viszonya ebben az esetben ellentmond az alapvető közgazdasági elveknek, amire szakértők szerint az a magyarázat, hogy az üzemanyag ára 'rugalmatlan', vagyis a vevők mindig annyit adnak az áruért, amennyibe kerül. A VPOP kimutatásai szerint az év első öt hónapjában több mint egymilliárd liter gázolaj fogyott Magyarországon, 16 százalékkal több, mint tavaly ugyanekkor. A benzin fogyasztása már évek óta kisebb mértékű emelkedést mutat a gázolajnál: májusig a benzinfogyasztás 6 százalékkal növekedett. Tavaly a hazai gépjárművek 3 milliárd liter gázolajat és 2 milliárd liter benzint fogyasztottak el. (Nszab. 15. old.)
