BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gázt talált a Mol

2006. február 22. szerda, 07:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Gázt találtak a pakisztáni Tal mezőben, amelynek 10 százaléka a Mol Rt. kezében van - adta hírül a Bloomberg. A terület fennmaradó részén három helyi olajcég és a pakisztáni állam osztozik. Miközben az egyik cég szóvivője a hírügynökséget úgy tájékoztatta, hogy Shaukat Aziz, pakisztáni miniszterelnök pénteken avatni fel a mezőt és jelenti be annak nagyságát, a Mol Rt. illetékese ettől eltérő információkat adott. A magyar olajtársaság nevében nyilatkozó Mohorovis Denis a találat tényét ugyan megerősítette, de azt hozzáfűzte: pénteken nem lesz bejelentés a gázmező nagyságáról, annak pontos felmérésére ugyanis még három hétre van szükség. (NG 13. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet