BUX 138410.77 0,57 %
OTP 44440 1,05 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hódjuk volt... nem féltek használni

Oroszország Kirov tartományának két településen komoly áramkimaradást okozott egy népes hódcsalád tevékenysége.

2005. június 15. szerda, 13:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A településeken ugyanis órákon át szünetelt a villamosenergia-szolgáltatás, mivel a helyi hálózatban kisebb probléma keletkezett. A problémát pedig egy a közeli folyóban honos hódfamília jelentette - a család tagjai nem messze laktak a légvezetékektől. A hódok természeti lények lévén, s az áramról mit sem tudva döntöttek ki egy a folyó mellett álló nyárfát, amely éppen a vezetékeken landolt. Ezek a terhelést nem bírva el is szakadtak, a vészleállító rendszer pedig azonnal lekapcsolta a sérült szakaszt az áramkörről.
A helyi szolgáltató szakemberei észlelvén az esetet a helyszínre siettek, s leemelték a fát a sérült szakaszról, majd új vezetéket húztak, s a települések így megmenekültek egy időre a következő áramszünettől. A hódokat állítólag nem vonták felelősségre.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet