BUX 138469.76 0,61 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Árat emelnének a pékek

2006. július 12. szerda, 08:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Néhány napon belül 15-20 százalékkal emelik a pékek a kenyér árát, s nem kizárt, hogy a jövőben újabb hasonló lépésekre is számíthatunk - közölte a Magyar Pékszövetség. A szervezet főtitkára, Werli József hozzátette: a sütőipari vállalkozások azért emelik áraikat, mert már két éve nem sikerül érvényesíteniük azokat a többletköltségeiket, amelyek egyebek mellett az energia és a logisztikai szolgáltatások drágulásából keletkeztek, ráadásul tavaly a kenyér ára nemhogy nőtt, még csökkent is 5-6 százalékkal. (A pékek jelenleg kilogrammonként 118-125 forintért adják a kenyeret a kereskedőknek, míg az egységnyi előállítási költség 140 forint körül mozog.) Werli József kifejtette: a tervezett áremelésben még nem vették számításba a most elfogadott adóváltozások, illetve más intézkedések várható hatásait. A pékek áremelési kísérletei az utóbbi években főként a multinacionális láncok ellenállásán rendre elbuktak, most az ágazat szereplői viszont bíznak abban, hogy a kereskedők elfogadják a áremelést. Az Auchan egyelőre nem módosítja a saját áruházaiban sütött pékáruk árait, a hipermarketlánc elemzői most számolják, szükség lesz-e korrekcióra az energia és az alapanyag drágulása miatt. A Tescónál elmondták, hogy a cég még nem alakított ki új árstratégiát a pékáruszegmensben. A brit áruházlánc folyamatosan szondázza a piacot, s ha szükséges, azonnal igazít az árakon - fogalmazott a társaság munkatársa. (NG 2. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet