A versenyhivatalhoz fordult a Magyar Szürke Szarvasmarhát Tenyésztők Egyesülete, mert szerinte a Cora hipermarketlánc most folyó akciójában nem szürke marhából készült húst árul szürkemarhahúsként. Az egyesület tagjai szerint ezt az országszerte négy Corából vásárolt áruk címkéje is bizonyítja, az áruházlánc viszont azt állítja: birtokában van az általuk forgalmazott szürke marha eredetét tanúsító "belföldi marhalevél" igazolólapja. A 200 fajtiszta tenyészetet tömörítő egyesület attól tart, hogy a Cora által kreált védjegy veszélyezteti annak az "Eredetvédett Szürkemarha Termék" védjegynek a piaci elfogadottságát, amit ők vezettek be tavaly. (Nszab., 15. old.)
