BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégsem jön a Wal-Mart?

2006. július 31. hétfő, 09:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Eladja a Metrónak 85, együttesen évi 2 milliárd eurós forgalmú németországi áruházát a Wal-Mart. Az amerikai kereskedelmi cég azért távozik a német piacról, mert nem bírta a versenyt a Metróval és az Aldival. A társaság egymilliárd eurót bukott Németországban. Korábbi hírek szerint a Wal-Mart kinézte magának a Cora hipermarketláncot és a Delhaize-csoport teljes magyar hálózatát. Egyes források már azt is tudni vélték, hogy nyáron rövid időre bezárnak ezek az üzletek, amíg lecserélik az arculatot és feltöltik az árukészletet. A társaság egy Hollandiában bejegyzett cégen keresztül irányította volna a közép-kelet-európai terjeszkedést. A versenytársak attól tartottak, hogy a Wal-Mart megjelenése az eddiginél is hevesebb piaci harchoz vezetett volna, hiszen az amerikai vállalat a hipermarket-, a szupermarket- és a diszkontágazatban egyaránt érdekelt. (MN júl. 29., 11. old., MH júl. 29., 10. old., NG júl. 31., 5. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet