BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több mint 93 ezren tanulhatnak tovább

Szerdán este nyolckor kiderült, kik nyertek felvételt felsőoktatási intézménybe. Összesen 132,5 ezren jelentkeztek, 10 százalékkal kevesebben, mint egy éve, közülük több mint 93 ezren tanulhatnak tovább egyetemen, főiskolán.

2006. július 28. péntek, 07:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az államilag finanszírozott 62 ezer helyet betöltötték a diákok, a költségtérítéses helyekre azonban még van mód bekerülni: a pótfelvételiről szóló felhívás már elérhető az Országos Felsőoktatási Információs Központ internetes oldalán, www.felvi.hu címen, a jelentkezési lapokat legkésőbb augusztus 11-ig kell beküldeni. A felvételizők ha fellebbezni akarnak, jogorvoslati kérelmüket a felvételi döntésről szóló értesítés kézhezvételétől számított 15 napon belül tehetik meg,

A fellebbezésre idén 461 államilag finanszírozott helyet hagytak üresen. Az idei határok alacsonyabbak voltak, mint az elmúlt években. Tavaly 140 pontnál többet 33 szakon, idén csupán 9-en kellett szerezni a bejutáshoz. A sikeres felvételihez 130 és 140 pontra idén 83 szakon volt szükség, míg egy éve 213 képzésre lehetett ilyen eredménnyel bejutni. Ebben az évben a legmagasabb elvárás 144 pont volt, ennyi kellett például a Budapesti Corvinus Egyetem nemzetközi gazdálkodás alapképzésén. A legkevesebb, 72-80 ponttal a szakok 5,26 százalékára lehetett bejutni. A ponthatárokat egyébként valamennyi napilap közli mellékletben, intézmények és szakok szerinti bontásban. (NG 1., 2. old., Nszab. 1., 3. old., MH 31. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet