Tegnap több napilap is beszámolt arról az elképzelésről, amely szerint a ciklus folyamán fokozatosan megszűnne a felsőoktatási intézmények állami támogatása, a hallgatói befizetések finanszíroznák az egyetemek, főiskolák működését, a diákok pedig pályázatokon juthatnának támogatáshoz, megszűnne továbbá a tanárok közalkalmazotti jogviszonya. Szabó Zoltán szocialista képviselő szerdán hasonló tervekről számolt be. Tegnap azonban az MSZP-frakció közleményben cáfolta, hogy a párt vagy a kormány az állam kivonulását tervezné a felsőoktatási finanszírozásból. Az Oktatási Minisztérium szerint tévedésen alapulnak az erről szóló híradások. (NG 2. old., Nszab, 3. old., MH 4. old., NSZ 8. old.)
